دکتر کلانتری: جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت از برکات انقلاب است(20 - بهمن - 1398)
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت را از برکات انقلاب اسلامی در ایران دانست.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، حجت الاسلام دکتر ابراهیم کلانتری ضمن تبریک دهه مبارک فجر و تقدیر از شرکت کنندگان جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت به میزبانی واحد کرج، خاطرنشان کرد: چنین اقدام های فرهنگی در دانشگاه از این رو ارزشمند است که در پرتو هدایت های اهل بیت انسان ها را راهنمایی می کند تا گام بردارند، قلم به دست بگیرند و زندگی کنند. اینها همه ارزش است که در فرهنگ دینی ما محیط، زمان و مکان ارزشمند بر انسان اثرگذار است.
او با تأکید بر اینکه برگزاری چنین جشنوار های قرآنی ارزش الهی و اخلاقی را در جامعه گسترش می‌دهد، اضافه کرد: هرگاه همه ارزش ها یک جا جمع شود، بی شائبه ترین و ارزشمندترین کار فرهنگی است.
کلانتری ادامه داد: وقتی استادان و دانشجویان هنرمند در زمینه قرآن عترت آثاری خلق می کنند، این امر استمرار همان حرکتی است که پیامبر اکرم(ص) انجام داد و در پیشگاه خداوند هرگز گم نخواهد شد.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شرایط موجود جامعه توضیح داد: از چنین هنرمندانی آنچنان که باید و شاید در جامعه تقدیر نشده است و همه ما نیز از بیان ارزش کار آنها قاصر هستیم، برکات معنوی و اجر الهی اما در زندگی آنان جاری و ساری خواهد بود.
او با یادآوری به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی یکی از میوه ها و برکات انقلاب اسلامی است، افزود: افتخار کسب عنوان بزرگ ترین دانشگاه حضوری دنیا، تنها یکی از افتخارهایی است که دانشگاه آزاد اسلامی برای کشور به ارمغان آورده است.
کلانتری با بیان اینکه در نگاه اندیشمندان سیاسی دنیا، نظریه پردازان و نویسندگان حوزه علوم سیاسی دنیا معتقدند انقلاب اسلامی ایران بزرگ ترین انقلاب مردمی در همه اعصار است، خاطرنشان کرد: بزرگ ترین انقلاب مردمی دنیا بر اساس دو اصل قرآن و عترت است که البته دشمنان انقلاب هنوز به این دو اصل پی نبرده و تحلیل هایشان را بر نکات دیگر متمرکز کرده اند.
عضو هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی با نگاهی به شرایط امروز جهان و مقابله بی سابقه نیروهای حق علیه باطل در دنیا افزود: حضرت امام (ره) بر اساس مبنا و اصول قرآن و عترت بود که تا پایان حیات مبارک خود بر پایه اصول و سنت اسلامی رهبری خود را استمرار داد و بارها فرمود «انشاءا... با وعده قطعی خداوند حاکمیت مستضعفان در سرتاسر جهان شکل خواهد گرفت.»
او با تقدیر از مسئولان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی البرز و واحد کرج در برگزاری شایسته جشنواره قرآنی، اظهار کرد: امیدوارم خداوند متعال به همه توفیق بدهد در این دوره حساس در سپاه اسلام ناب محمدی قرار گیریم و تا آخرین نفس و آخرین قدم در همین راه بمانیم.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =