مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تقویت جریان مومن انقلابی رسالت راهبردی همه ماست.(21 - تیر - 1398)

به گزارش روابط عمومی اداره کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، محمد قربانی در جلسه پرسش و پاسخ تشکل های سیاسی اسلامی اردوی آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه که در واحد همان برگزار شد، با بیان اینکه در دانشکاه آزاد اسلامی، حدود ۳۰۰ تشکل دانشجویی و هفت اتحادیه دانشجویی فعال است، اظهار کرد: بسیج دانشجویی نیز در اغلب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در حال فعالیت است .

وی با اشاره به اینکه سه اتحادیه مهم دانشگاه آزاد اسلامی اصلاحاتی در اساسنامه خود انجام داده اند که بخشی از مشکلات و  موانع تشکیلاتی در این اتحادیه‌ها رفع شده است .

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید عنوان تشکل نشان دهنده ماهیت و مانیفست آن تشکل شود تصریح کرد: کارکرد تشکل روشن است و باید عناوین آن‌ گویای مسیری که طی می‌کنند، باشد .

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از ۲۰۰ تشکل دانشجویی که ماهیت آنان کار تشکیلاتی نیست، تعطیل شده است ادامه داد: متاسفانه بخشی از تشکل‌های دانشجویی عضو هیچ اتحادیه‌ای نیستند که در راستای انسجام تشکیلاتی، ارتقا معرفتی و تقویت هم افزایی، ضروری است تشکل های دانشجویی جهت تدام و تقویت فعالیت های خود عضو یکی از اتحادیه های دانشجویی شوند که این کار می تواند مانع بزرگی در مقابل ضعف، رکود و یا انحلال تشکلها باشد .

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه بخشی از تشکل‌های دانشجویی نیز دارای اساسنامه مرتبط و منطبق با اتحادیه دانشجویی نیستند، اظهار کرد: پس از عضویت در  یکی از اتحادیه های دانشجویی، لازم است اساسنامه بر این اساس تدوین شود .

دکتر قربانی با بیان اینکه عضویت در اتحادیه ها، باعث حضور مداوم در دوره‌های آموزشی تشکیلاتی می‌شود تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی محدویت مالی برای حمایت نداریم به شرطی که همه شرایط مطرح شده در قوانین را داشته باشد .

وی با اشاره به اینکه امروز حجتی برای کار نکردن وجود ندارد ادامه داد: هیچ فردی نمی‌تواند مشکلات مالی را دلیلی برای کار نکردن و فعالیت نکردن عنوان کند. بسیاری از پیشکسوتان ما در دوره های گذشته با موانع جدی تری روبرو بودند ولی توانستند با توکل به خدای متعال و مجاهدت، به فتح و ظفر نائل آیند .

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دشمن به دنبال اختلاف بین جریان‌های انقلابی است، خاطرنشان کرد: نباید به اختلاف‌ها دامن زده، در پازل دشمن بازی کرده و سرباز بی مزد جریان‌های ضد انقلاب شد. تقویت جریان مومن انقلابی رسالت راهبردی همه ماست .

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کارهای فرهنگی نیاز به منابع مالی ندارد گفت: هر هزینه‌ای نیز که لازم باشد، اداره کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه  تأمین خواهد کرد کمااینکه در گذشته هم انجام داده است .نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =