رئیس فراکسیون ولایی مجلس گفت: همه باید تصمیم بگیرند که افراد پرخور را فرمانده و مدیر نکنند.(21 - تیر - 1398)

به گزارش روابط عمومی اداره کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، حمیدرضا حاجی‌بابایی عصر امروز در دوره آموزشی و تشکیلاتی حیات طیبه در جمع فعالان دانشجویی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور با بیان اینکه خط تفکر غربی در حوزه اقتصادی از ابتدای شکل گری انقلاب با این جریان همراه شد اظهار کرد: تفکر لیبرالی در برخی از زمان‌ها به دلیل تقویت فضای معنوی چون دفاع مقدس قدرت ظهور و بروز پیدا نکرد .

وی با اشاره به اینکه در زمانی تفکر و باور بر این بود که باید برای مردم و انقلاب کارکنیم افزود: این نوع نگاه در جامعه نفوذ داشت و همه زوایای اجتماع را در برگرفته بود اما پس از دفاع مقدس تفکر لیبرالی در کشور ریشه دواند .

نماینده مردم شهرستان‌های همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به اینکه این تفکر می‌گوید هرکس قدرت بیشتری داشته باشد برداشت بیشتری نیز خواهد داشت تصریح کرد: در هشت سال دوران دفاع مقدس ارزش‌های انقلابی، اقتصاد لیبرال را به گروگان گرفته بود و قدرت مانور به آن نمی‌داد .

وی با بیان اینکه امروز اقتصاد لیبرال همه ارزش‌های ما را به گروگان گرفته است ادامه داد: شرایط فعلی به این گونه است که  اقتصاد لیبرال هر کاری دلش می‌خواهد انجام می‌دهد و باید خط ارزش‌ها و ارزش‌مداران پاسخگوی مردم و جامعه باشند .

حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه یکی شهید داده است و دیگری در حال حکومت کردن است خاطرنشان کرد: شیرین‌ترین میوه‌ای که مردم از انقلاب می‌خواهند عدالت است اما اقتصاد لیبرال هیچ اعتقادی به عدالت ندارد .

وی با بیان اینکه اقتصاد لیبرالی در تضاد صد درصدی با دین، رهبری و انقلاب است گفت: لیبرال‌ها با پولی که به دست آوردند علیه دین در فضای مجازی تبلیغ می‌کنند و افکار خود را به کرسی می‌نشانند .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه فناوری منهدم کردن پهباد امریکایی، نمونه‌ای از دانش انقلابی است اظهار کرد: تربیت شدگان مکتب الهی امثال شهید حججی است که برای ارزش‌ها جان می‌دهند و نماد انقلابگری هستند .

وی افزود: نماد انقلابی‌گری زمانی مشخص می‌کند که نخست وزیر ژاپن از طرف امریکا در مقابل رهبر انقلاب می‌نشیند و می‌شنود که ترامپ ارزش پیام دادن، ندارد .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه دزدی و جیسون رضایی‌هایی نماد ضد انقلاب هستند تصریح کرد: اگر امروز در جمهوری اسلامی بگویند که ناوهای امریکایی در خلیج فارس صف کشیدند، ایرانی‌ها می‌خندند و وحشت نمی‌کنند و این نماد انقلابی‌گری است .

وی با اشاره به اینکه گرانی سیب زمینی  و هجوم برای خرید آن به دلیل کمبود، نماد لیبرالی است ادامه داد: چون مردم اعتمادی به اقتصاد ندارند و برای خرید اقدام می‌کنند اما به امنیت اعتماد دارند .

دز انقلابی‌گری مجلس پایین است

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با طرح این سؤال که آیا مجلس نماد انقلابی‌گری است خاطرنشان کرد: مجلس نماد انقلابی‌گری هست اما دزش کم است و نمی‌تواند بر اقتصاد لیبرالی نظارت و آن را مدیریت کند و در رأس امور قرار گیرد .

وی گفت: اگر مجلس در رأس امور قرار گیرد، قوه قضاییه و اجراییه در مسیر صحیح خود قرار می‌گیرد .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در قانون اساسی همواره مجلس در رأس امور است اظهار کرد: در قانون اساسی مجلس می‌تواند رئیس جمهور را برکنار و وزرا را عزل کند و در همه امور تحقیق و تفحص کند اما نمی‌توان مجلس را منحل کرد، اما بحث ما این است که نمایندگان ما در رأس امور هستند یا خیر ؟که باید اذعان کرد که مجلس ما در تراز مناسبی قرار ندارند .

وی افزود: همه اختلاسگران و حقوق بگیران نجومی خود را نخبه می‌دانند و اقتصاد لیبرالی به آن‌ها این مقدار حقوق می‌دهد .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه نخبه واقعی شهید حججی است تصریح کرد: نخبگانی که ظرفیت کامل برای خدمت به مردم و کشور دارند باید حفظ شوند اما برخی از افراد جای نخبگان را گرفتند و در واقع نخبه نیستند .

وی با بیان اینکه ۵ میلیون کارمند شاغل و بازنشسته کشوری و لشگری داریم ادامه داد: دولت اعلام کرد که به طور میانگین ۲۰ درصد افزایش حقوق می‌دهد که مصداق بی‌عدالتی است .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه در حالی که پیشنهاد شد که به همه ۴۰۰ هزار تومان افزوده شود خاطرنشان کرد: در نهایت تا ۱۰ درصد نیز در اختیار دولت قرار گرفت که در نهایت دیدیم به درستی اعمال نمی‌شود .

وی با اشاره به اینکه در ابتدا مجلس به آن رأی نداد و با پیگیری رأی آورد گفت: قانون که به دولت ابلاغ شد، بند ۱۵۸ به آن اضافه شد که مشخص نیست از کجا آمده و همه اختیارات به دولت داده است .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه سپس مشخص شد که برخی از دستگاه‌ها با بخشنامه معاون اول از قانون مجلس استثنا شده است اظهار کرد: هر جای سیستم دولتی که حقوقی بدهند زیاد یا کم، زیر نظر دولت است،  چرا که مجلس بر اجرای قوانین نظارت دارد و سکوت آن به معنای تأیید عملکرد دولت است .

وی با اشاره به اینکه  افزایش حقوق برای برخی ۴۰۰ هزار تومان افزایش یافته و برای برخی ۵ میلیون تومان بوده است افزود: مجلس تأیید کرده است که فردی ۶۳ میلیون تومان حقوق دریافت کرده است و اگر نیست، باید مجلس مطرح کند .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه مجلس باید بر عهده بگیرد که افزایش ۵ میلیون تومانی را تأیید کرده و یا خیر تصریح کرد: البته این بدان معنا نیست که همه یکسان حقوق بگیرد اما باید متناسب حقوق‌ها پرداخت شود .

وی با اشاره به اینکه رئیس مجلس بخشی از تخلف دولت را مطرح کرد ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور نمی‌تواند بخشنامه بدهد که قانون مجلس برای ۹ دستکاه اجرایی نیست .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه انقلاب ما مانند کشتی است که پرقدرت و پرشتاب در حال حرکت است خاطرنشان کرد: اما در کشتی ما افرادی هستند که در اتاقی نشستند و هر کاری می‌خواهند انجام می‌دهند .

وی گفت: این بدان معنا نیست که کشتی ایراد دارد بلکه همه باید تصمیم بگیرند که افراد پرخور را فرمانده و مدیر نکنند .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه افرادی باید مدیر بشوند که بفهمند پول نداشتن برای خرید پنیر یعنی چه؟ اظهار کرد: بندی در قانون ششم توسعه آمده که همه مسؤولان قبل از پذیرفتن مسؤولیت لیست اموالش را ارائه دهند .

وی با اشاره به اینکه مدیران در  ۴۰ سال انقلاب نیز باید پاسخگوی اموال خود باشند افزود: این با سرمایه داری که به انقلاب کمک می‌کند و اشتغال ایجاد می‌کند متفاوت است .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با تأکید بر اینکه مردم گرانی را تحمل می‌کنند اما فساد را نمی‌پذیرند تصریح کرد: برخی از مدیران حاضر نیستند که در سخت‌ترین دوران اقتصادی کشور تحمل کنند که حقوق بالا نگیرند .

وی با اشاره به اینکه هرکس در نظام جمهوری اسلامی از جیبش پول می‌ریزد به شیری وصل است ادامه داد: این فرد قابل اعتماد نیست و هرکس می‌خواهد باشد و باید با آن برخورد شود .

حاجی‌بابایی در بخش پرسش و پاسخ دانشجویان نیز با بیان اینکه مجلس دولت را تمشیت نمی‌کند خاطرنشان کرد: برای شفاف سازی حقوق نمایندگان مجلس هم اقدامات خوبی انجام شد و در کمیسیون در حال اصلاح است .

 وی با اشاره به اینکه در دوران وزارت سند تحول آموزش و پرورش تهیه و اجرای آن آغاز شد گفت: مقام معظم رهبری از سند تحول بنیادین دوبار تقدیر کردند .

وزیر اسبق آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه مخالف خصوصی سازی آموزش و پرورش هستم اظهار کرد: بسیاری از بدنه آموزش و پرورش خودشان دارای مدارس خصوصی هستند .

وی با اشاره به اینکه اگر می‌خواهیم جمهوری اسلامی را سرپا نگاه داریم، عدالت را باید محقق و دنبال کنیم افزود: در جمهوری اسلامی همه قومیت‌ها در نظام دخیل بوده و از عزت کافی و در خور شأن برخوردار هستند .

حاجی‌بابایی با بیان اینکه نجومی‌بگیران مبحث پوپولیستی بودن اعتراضات را مطرح کردند تصریح کرد: اگر سخن نگوییم به سکوت متهم می‌شویم، بالاخره باید سخن بگوییم و یا خیر؟

وی با اشاره به اینکه دو سال طول کشید که دولت و مجلس را قانع کردیم که درآمد کشور از محل هدفمندی یارانه‌های ۳۱ هزار میلیارد تومان نیست ادامه داد: تلاش شد تا درآمدهای دولت از محل قانون هدفمندی یارانه‌ها به ۱۴۰ هزار میلیارد تومان رسید و به وارد خزانه شد .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حقوق کمیته امداد و بهزیست از محل درآمد قانون هدفمندی یارانه‌ها چهار برابر شده است ادامه داد: ۶ هزار میلیارد برای بیمه کشاورزان گذاشته شده است و ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد برای بیمارستان‌ها هزینه شد و بسیاری از اقشار از این محل بیمه شدند .

ما رأی به روحانی ندادیم اما فحشش را می‌خوریم

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه ما به آقای روحانی رأی ندادیم اما فحش را در مجلس ما می‌خوریم خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی سفید است و باید برخی از سیاهی‌ها را پاک کرد .

وی گفت: امروز با مشکلی در کشور در مسؤولیت‌ها مواجه هستیم که افراد نظرات و دیدگاه‌های خود را به روشنی مطرح نمی‌کنند به طوری که سخنان افراد در مجلس با مسجد محل متفاوت است .

حاجی‌بابایی  اظهار کرد: کارآمدی، مبارزه با مفاسد و مدیریت در کشور مشکل ما است .

وی با بیان اینکه دانشجو نباید سربازی احزاب را انجام دهند افزود: دانشجویان حرف ناب بزنند و کمک کنند که برخی از افراد نامطلوب از نظام پیاده شوند .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه دولت در حالت جنگ اقتصادی است تصریح کرد: اگر مجلس بخواهد در شرایط جنگ اقتصادی بخواهد  زیر سؤال ببرد، این مقدار هم که کار انجام می‌دهد، نمی‌تواند پیش ببرد .

وی با بیان اینکه در حال حاضر وزیر بهتری معرفی نمی‌شود و بیش از وضعیت موجود نیز نمی‌توان کاری انجام دهد خاطرنشان کرد: ما امروز در راستای ارتقا نظام باید سخن بگوییم و پیش برویم .

حاجی‌بابایی گفت: دانشجویان مطالبات خود را در چارچوب انقلاب اسلامی از دولت، مجلس و قوه قضاییه پیگیری کنند و یکپارچه برای ارتقا وضع کشور حرکت کنند .

وی اظهار کرد: اگر دانشجویان یکپارچه وارد میدان شوند و اجرای قانون را دنبال کنند، مشکلات بسیاری برطرف می‌شود .

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه ما در این مجلس اقلیت هستیم افزود: وقتی وزیری را استیضاح می‌کنیم و رأی نمی‌آورد و به راحتی می‌رود  و در نهایت  ۱۶۳ نماینده از او تقدیر کردند ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم .


نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =