افتتاحیه دوره آموزشی حیات طیبه(21 - تیر - 1398)


نظریه پردازی و مطالعه عمیق لازمه حفظ و گسترش انقلاب اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان گفت:  مطالعه عمیق،  مقاله نویسی و نظریه پردازی برای حفظ انقلاب لازم و ضروری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل تشکل های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی، مرتضی قائمی عصر امروز در آیین افتتاحیه دوره آموزشی  حیات طیبه ویژه تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگا‌ه های آزاد اسلامی سراسر کشور  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان اظهار کرد: در طول 400 سال گذشته شاهد ظهور اندیشه‌هایی هستیم که مدعی بودند پس از آن‌ها اندیشه‌ای متولد نخواهد کرد .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه دو قرن اخیر بیشترین تلفات انسانی را بر جا گذاشته است تصریح کرد: دنیا خشنی ایجاد شده است و اندیشه‌های دنیایی نتوانسته انسان را به اهداف خود برساند .

وی با بیان اینکه پس از رنسانس شاهد ظهور  اندیشه‌های مختلفی هستیم ادامه داد: علم گراها، عقل‌گراها و تجربه‌گراها هر یک در برهه‌های زمانی ادعای پایان اندیشه‌ها داشتند و در نهایت پایان تاریخ را مطرح کردند تا پرونده اندیشه را ببندند .

قائمی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیز لیبرال‌ها ادعا دارند که کامل‌تر از این مکتب وجود ندارد خاطرنشان کرد: هر یک از این مکاتب مدتی عرصه جولان یافتند اما در مدتی کوتاه از صحنه به طور کامل کنار رفتند .

وی با تأکید بر اینکه همه این مکاتب  دنیایی و مادی نتوانستند دوام بیاورند گفت: بالاخره جریانی به نام انقلاب اسلامی ابراز وجود می‌کند و رشد می‌کند در حالی که برخی انتظار داشتند که به سرعت افول کند اما این گفتمان به لطف پایداری جوانان در هشت سال دفاع مقدس و تعمیق شناخت جامعه از این اندیشه این گفتمان تا کنون دوام آورده است و هر روز تقویت می‌شود .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه جوانان ایران اسلامی در عرصه نظامی از دفاع مقدس تا کنون به مکاتب لیبرال تو دهنی زدند اظهار کرد: در این شرایط این گفتمان باید به طول علمی به جوانان کشور و دنیا معرفی شود چرا که هر گفتمانی برای ماندگاری به نظریه پردازی و اقناع اندیشه‌ها نیاز دارد به ویژه در دوره‌ای فعلی که مدعی است عصر گفتمان‌ها و اندیشه است .

وی با بیان اینکه امروز ما به جوانانی نیاز داریم که آماده نبرد در عرصه جبهه‌های جنگ فرهنگی، علمی، فناوری و ... است افزود: سلاح امروز مطالعه است که باید در قالب دوره‌های مطالعاتی هدفمند قوام یابد .

قائمی با اشاره به اینکه باید برای همه شبهه‌‌ها پاسخ داشته باشیم تصریح کرد: اندیشه‌های سطحی و عاطفی فرصتی برای بقا ندارند بلکه اندیشه‌های عمیق و ریشه دار ماندگار می‌شوند .

وی با بیان اینکه ما امروز به دوره‌های آموزشی نیاز داریم که بتواند مطالعه عمیق  را محقق کند ادامه داد: ما نیاز داریم که گفتمان دشمن را نیز به خوبی مطالعه کنیم چرا که مثلث لیبرالیسم  با اضلاع زر و زور و تزویر که مبنای انسان محوری را جایگزین خدامحوری قرار داده است و هرگز با اسلام قابل جمع نیست .

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان با اشاره به اینکه لیبرالیسم و اسلام متناقض هستند و قابل جمع نیستند خاطرنشان کرد: شائبه‌ها باید از اسلام کنار گذاشته شود و مشخص شود که روشنفکرهایی که از انقلاب اسلامی و لیبرال‌ها و یا کمونیست‌ها همزمان دفاع کند .

وی گفت: خیانتی که امروز می‌شود معرفی اسلام و لیبرالیسم و یا کمونیست به طور همزمان  است در حالی که باید صادقانه اندیشه خود را مطرح کرد و به مخاطبان فرصت اندیشیدن داد .

قائمی با بیان اینکه جریان شناسی را باید در اولویت قرار داد اظهار کرد: با شخصیت‌ها نمی‌توان جریان‌ها را شناخت بنابراین باید به صورت عمیق  اسلام را در قرآن، نهج البلاغه و ائمه اطهار مطالعه کنیم که در این صورت مطالعه هر جریان خطرآفرین نیست .

وی با اشاره به اینکه مکاتب دیگر توان ایستادگی در برابر اسلام ندارند افزود: ما باید اهل مطالعه مقاله نویسی و نظریه پردازی باشیم تا انقلاب خود را حفظ کنیم .


نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =