دکتر رستمی: تسلیم نشدن مقابل نظام‌های دنیا پیشرفت را به دنبال خواهد داشت(3 - تیر - 1398)
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: با تسلیم نشدن در مقابل نظام‌های دنیا، پیشرفت هم اتفاق افتاده است.
به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام دکتر مصطفی رستمی در اختتامیه گردهمایی رئیسان واحد‌های سازمانی کشور در ساختمان مرکز جامع زنان و درمان ناباروری جهاد دانشگاهی همدان، اظهار کرد: هرجا حرکتی برای خدا انجام شد، شاهد میوه دادن تلاش‌های جهادگرانه بودیم.
او ادامه داد: اگر پای صحبت دوستان جهادی بنشینیم، می‌بینیم حرکت‌هایشان را از نقاط به‌ظاهر غیرقابل توجه و کم‌ارزش شروع کرده‌اند، اما چون هم اراده و هم به خدا باور داشتند، حرکت به نتیجه منجر شده است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: دو گفتمان رقیب یعنی گفتمان انقلاب اسلامی در مقابل گفتمان حاکم در دنیا (نظام لیبرال دموکراسی) دعوایی است که مشابه شکل‌گیری حرکت‌ها در تمامی عرصه‌ها وجود داشته است. دلیل اصلی دعوا‌ها اما این است که نباید پدیده انقلاب اسلامی به مدل انقلاب اسلامی تبدیل شود.
رستمی خاطرنشان کرد: اگر این پدیده در محل وقوع آن، شکست خوردن و ناکارآمدی‌اش ثابت شود، نظام حاکم و مسلط بر دنیا یا همان لیبرال دموکراسی می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. اگر این نظام بتواند دوام و بقای خودش را اثبات کند و به یک مدل تبدیل شود، فاتحه نظام مسلط طاغوتی خوانده است. تمامی هجمه‌هایی که در رابطه با نظام صورت می‌گیرد به همین نگرانی غربی‌ها بازمی‌گردد.
او توضیح داد: تحریم‌های مختلفی را در غرب شاهد هستیم، مانند دانشجویانی که به‌ واسطه تحقیقات معمولی در دانشگاه‌های غرب، تحت فشار قرار می‌گیرند و رشته‌هایی که دانشجویان ایرانی از ادامه تحصیل در آنها محروم و کسانی که به خاطر کار معمولی علمی دستگیر و به مدت طولانی زندانی می‌شوند؛ زیرا نگرانی در رابطه با جریان علمی وجود دارد و تلاش می‌کنند جلوی این اتفاقی که افتاده و در عرصه علم، کارآمدی خود را نشان داده است بگیرند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: برخلاف تلاش به‌ ظاهر قدرتمندان عالم، اراده خدا نشان داده است انسان‌های مؤمن و مجاهد اگر برای خدا تلاش کنند، پیروزی برای آنان است.
رستمی عنوان کرد: در گفتمانی که مقام معظم رهبری پیگیری می‌کنند، ضمن اینکه به تسلیم، سازش، ذلت، جمود و عقب‌ماندگی نه گفته می‌شود، به پیشرفت‌ها اهمیت داده می‌شود. با تسلیم نشدن در مقابل نظام‌های دنیا، پیشرفت هم اتفاق افتاده است.
او تصریح کرد: اگر به خاطرات نویسندگان پادشاهی نگاه کنیم می‌بینیم گفتمان غالب گفتمان، ارزش‌محور بودن استفاده از محصول و فرهنگ و کالا و سبک زندگی غربی‌هاست.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: همه پیشرفت‌ها در فضای گفتمان مقاومت انقلابی و مقاومت فعال اتفاق افتاده و جهاد دانشگاهی نمونه عالی این حرکت است. همه‌ کسانی که در عرصه علم کشور مجاهدانه در تلاش‌اند، عضو جهاد دانشگاهی هستند؛ کار ما اعتلای کلمه الله و ایستادن در مقابل بردگی و استثمار است.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =