اخگرپور: خالص‌ترین نوع آزادی بیان در دیدار رهبری جلوه می‌کند (11 - خرداد - 1398)

             سخنران سال گذشته اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار مقام معظم رهبری گفت: خالص‌ترین نوع آزادی بیان در دیدار رهبری و دانشجویان جلوه می‌کند.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، «پس از یک دیدار پراسترس و سنگین، گرفتن دست‌های مقام معظم رهبری و لبخندی که همیشه بر لب دارند، تمام خستگی‌های آن روز را با خود برد؛ دقایقی از صحبت‌ها به زبان ترکی ردوبدل شد؛ پس از گلایه‌های فراوان از مسئولین و اعلام نگرانی‌‌ها گفتند نگران نباشید خدای دیروز، خدای فردا نیز است».

حسین اخگرپور، دبیرکل سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، دانشجویی است که با همان ته لهجه شیرین ترکی خود خاطرات دیدار سال گذشته مقام معظم رهبری و دانشجویان را بیان می‌کند.

تنها شخصی که اعتقاد راسخ به آزادی بیان دارد شخص رهبری است

سخنران سال گذشته اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در دیدار مقام معظم رهبری گفت: دیدار هرساله مقام معظم رهبری با دانشجویان نشان می‌دهد که آزادی بیان در مقابل شخص اول کشور چگونه باید باشد؛ آزادی بیانی که بعضی از مسئولان شعار آن را می‌دهند و در مقام عمل هیچ علاقه‌ای به انجام آن ندارند فقط و فقط در حد شعار طرف‌دار آزادی بیان هستند.

وی افزود: آزادی بیان بعضی از مسئولان با آزادی بیان مقابل مقام معظم رهبری تفاوت فاحشی دارد. در کشور تنها شخصی که اعتقاد راسخ به آزادی بیان دارند و اعتقاد او با عملش برابر است شخص مقام معظم رهبری است.

سخنان مقابل مقام معظم رهبری باید سخنان دانشجوی امروز باشد

اخگرپور خاطرنشان کرد: حریت جنبش دانشجویی اجازه نمی‌دهد متن سخنرانی نماینده تشکل‌های دانشجویی از جای دیگری دیکته شود؛ حتی فراتر از اتحادیه خودمان نیز نمی‌رویم، متن آماده شده توسط نماینده اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان حتی با دخالت ادوار این اتحادیه تهیه نمی‌شود چراکه معتقدیم حرف باید حرف دانشجوی امروز باشد نه حرف دانشجوی روزها و سال‌های گذشته تکرار شود.

دبیرکل سابق اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بیان کرد: متن سال گذشته اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برای سخنرانی ماه مبارک رمضان در مقابل مقام معظم رهبری با همکاری اعضای شورای مرکزی این اتحادیه و دبیران دفاتر آماده شد چند مدت قبل از سخنرانی فراخوان پیامکی به مسئولین دفاتر این اتحادیه ارسال و مطالب موردنظر دفاتر جمع‌آوری و جمع‌بندی شد و درنهایت متن نهایی با کمک فکری این دانشجویان آماده شد.

وی اشاره کرد: از حواشی جالب دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان در سال گذشته دیدار خصوصی سخنرانان و اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌ها با ایشان پس از دیدار عمومی بود؛ آرامش ویژه ایشان در برخورد با دانشجویان پس از آن جلسه پرحاشیه و پر از انتقاد مثال‌زدنی بود.

اخگرپور اظهار کرد: یکی از نکات جالب دیدار سال گذشته این بود که بعد از سخنرانی من با مقام معظم رهبری صحبت‌هایی کردیم و بخشی از صحبت‌های ما نیز به زبان ترکی بیان شد.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =