استادان، قشر جوان و آینده ساز کشور را با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند(11 - آذر - 1397)
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: استادان باید قشر جوان و آینده ساز کشور را با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد بندرعباس، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست مشترک اساتید گروه معارف اسلامی و ائمه جماعات دانشگاه های استان هرمزگان در واحد بندرعباس، گفت: فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی سهمی مهم در پیشرفت و ترقی جوامع بشری داشته، به گونه ای که امروز این فرهنگ به عنوان الگو در دیگر کشورهای اسلامی مطرح است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به ظرفیت ها و امکانات دانشگاه های کشور، افزود: اگر بخواهیم به کارنامه دانشگاه ها در دوران انقلاب نگاه کنیم، می بینیم که افتخارات و دستاوردهای قابل ملاحظه ای در حوزه های علم و دانش بدست آمده و خدمت بزرگی به نظام و انقلاب اسلامی شده است.

وی با اشاره به اینکه هر جامعه رشد و پیشرفتی دارد و جامعه دانشگاهی نیز از این حیث مستثنی نیست، تصریح کرد: کشور ایران در گذشته یک دهم درصد رشد علمی داشته، ولی امروز یک و نه درصد تولید علم در دنیا در ایران اتفاق می افتد که از سوی دانشمندانی که در مراکز علمی داخل کشور هستند، تولید و به ثبت می رسد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند من دنبال آن روزی هستم که زبان فارسی به عنوان زبان اول دنیا قرار گیرد،گفت: پیشرفت دانشمندان ایرانی و افزایش تولیدات علمی در حوزه های مختلف در آینده به جایی می رسد که دانشمندان خارجی برای یافته های علمی نیاز به زبان فارسی پیدا کنند و این مسئله باعث می شود تا این زبان به زبان اول در دنیا تبدیل شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، پیشرفت تولیدات علمی درکشور را رضایت بخش دانست و افزود: در بخش های نانو و فناوری و حوزه دفاعی به خودکفایی رسیده ایم به گونه ای که امروز جمهوری اسلامی ایران در اقتدار کامل قرار دارد و دشمنان را به عقب رانده است.

حجت الاسلام رستمی با طرح این سوال که آیا با این فعالیت ها به شرایط مطلوب رسیده ایم؟ گفت: قطعاً به شرایط مطلوب نرسیده ایم و فاصله داریم، لذا باید با غنیمت شمردن این فرصت که به برکت اسلام و انقلاب ایجاد شده، تلاش کنیم تا به اهداف اصلی خود برسیم.

وی، نقش استادان گروه معارف در دانشگاه را مهم ارزیابی کرد و افزود: استادان دروس معارف در امر تربیت دانشجویان باید بر اساس مبانی دینی عمل کنند و قشر جوان و آینده ساز کشور را با روحیه انقلابی و دینی پرورش دهند.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =