دکتر مقدم فر: ارتقای فرهنگی پیش‌نیاز تحول همه‌جانبه در دانشگاه آزاد اسلامی است(10 - آذر - 1397)
رئیس دفتر نظارت فرهنگی و دانشجویی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ارتقای فرهنگی، پیش‌نیاز تحول همه‌ جانبه در این دانشگاه آزاد است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر حمیدرضا مقدم‌فر در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه، در نشست هیأت رئیسه این دانشگاه، اظهار کرد: این بازدیدها برای کم‌کردن فاصله صف و ستاد در دانشگاه و سپردن برخی امور به واحدهای دانشگاهی در راستای ارتباط بیشتر با سازمان مرکزی صورت می‌گیرد.
او با تأکید بر حرکت تازه دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با انتظارات مقام معظم رهبری و حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی در مسئولیت هیأت امنا و هیأت مؤسس به سمت تحول علمی، فرهنگی و پژوهشی همراه با ارتقای همه‌جانبه افزود: افق نگاه مدیران دانشگاه حرکت به سمت تحول همه‌جانبه است و پیش‌نیاز این حرکت، ارتقای فرهنگی است.
مشاور فرهنگی رئیس هیأت امنا و هیأت مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در تلاش هستیم با تغییر شرایط گذشته که باعث آسیب به بخش فرهنگی و اسلامی دانشگاه شده بود با تعهد اسلامی دانشگاه که پسوند اصلی آن نیز هست در راستای ارتقای فرهنگی به ‌عنوان زیرساخت در کنار سایر شرایط علمی و پژوهشی اقدام کنیم.
مقدم‌فر، حضور افراد مؤمن و انقلابی در دانشگاه اسلامی را ضروری دانست و تصریح کرد: دغدغه ائمه جمعه و مؤمنان در همه شهرها این است که دانشگاه آزاد اسلامی قبل از وجهه علمی، دارای تأثیر فرهنگی باشد. این در حالی است که در دوره تازه مدیریتی دانشگاه، در راستای تحول فرهنگی در کنار سایر دستورالعمل‌های مورد نیاز، اصلی‌ترین شاخص تحول، استفاده از استادان مؤمن، انقلابی و متدین است،. بنابراین استادانی که دارای شرایط غیراسلامی و جهت‌دار باشند، در دانشگاه جایگاهی نخواهند داشت و این نگاه برای مدیران و کارکنان نیز مورد انتظار است.
او مسجد را شاخص موفق فرهنگی یک مدیر دانشگاهی دانست و اضافه کرد: اگر مسجد یک دانشگاه که خانه خدا و مهم‌ترین پایگاه فرهنگی است، آباد باشد، مدیریت آن مجموعه در راستای حرکت فرهنگی مناسب به پیش می‌رود. این موضوع مقدمه ارتقای فرهنگی و پس از آن ارتقای علمی، پژوهشی و سیاسی است.
رئیس دفتر نظارت فرهنگی و دانشجویی هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، قطب‌شدن دانشگاه از لحاظ علمی را اصلی‌ترین برنامه پیش‌رو برای دانشگاه عنوان کرد و خاطرنشان کرد: ارتقای علمی دانشگاه باید به سمت برند‌سازی و گزینه اول دانشجویان در آینده باشد و در این راستا جدای از فعالیت‌های فرهنگی، علمی و پژوهشی، مسئله‌محور و موضوع‌محور بودن دانشگاه به‌جای آموزش‌محور بودن است.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =