چهار بخش بیمارستان فرهیختگان تا پایان شهریور راه‌اندازی می‌شود(15 - اردیبهشت - 1397)
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از اختصاص 2 درصد کل شهریه دانشجویان غیرپزشکی تهران به دانشگاه علوم پزشکی استان تهران و راه‌اندازی چهار بخش بیمارستان فرهیختگان تا پایان شهریور امسال خبر داد.
دکتر سیدعلی ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا درباره تامین اعتبار و هزینه‌های لازم برای راه‌اندازی بیمارستان فرهیختگان و نیز کمبود بودجه حوزه پزشکی اظهار کرد: با کمک رئیس هیات امنا و هیات موسس و با موافقت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شده است 2 درصد از کل شهریه دانشجویان غیرپزشکی تهران به دانشگاه علوم پزشکی تهران اختصاص پیدا کند و به این طریق مشکل کمبود اعتبار دانشگاه علوم پزشکی تهران برطرف شود. رشته پزشکی در دنیا گران‌ترین رشته‌ها است و هزینه‌های تمام شده آن خیلی بیشتر از شهریه‌ای است که از دانشجویان گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین درباره تامین اعتبار تجهیز و راه‌اندازی بیمارستان فرهیختگان براساس دستوری که دکتر رهبر صادر کرده‌اند، سازمان مرکزی و استان تهران اعتبار مورد نظر این بیمارستان را که حدود 40 میلیارد تومان است تقبل کرده‌اند و به این طریق وارد فاز تعمیر مابقی بیمارستان و تجهیز آن خواهیم شد و امیدواریم تا پایان شهریور امسال بخش‌هایی از بیمارستان شامل بخش داخلی، جراحی، اطفال، زنان و زایمان راه‌اندازی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران افزود: سایر بیمارستان‌های تهران نیز چون به لحاظ قدمت نیاز به تعمیرات اساسی دارند، بخشی از این تعمیرات در سال گذشته انجام شد و بخش دیگر آن نیز در حال تامین اعتبار برای انجام هست و بازسازی‌های موردنیاز آنها نیز انجام خواهد شد.

ابطحی گفت: در حال حاضر پرداخت کارانه به اساتید و کارشناسان در بیمارستان‌ها به خوبی صورت می‌گیرد، به طوریکه دانشگاه آزاد اسلامی این کارانه را تا پایان آذر سال 96 پرداخت کرده است در حالی که دانشگاه‌های علوم پزشکی دولتی حداقل 7 ماه از دانشگاه آزاد اسلامی عقب هستند.

وی خاطرنشان کرد: آموزش، پژوهش و کار فرهنگی سه ماموریت اصلی حوزه علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی است. خوشبختانه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی قبولی بسیار خوبی در آزمون‌های دستیاری پزشکی دارند که این برای دانشگاه بسیار خوب است. مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی نیز رشد بسیار خوبی داشته‌اند و امیدواریم امسال هم کارهای پژوهشی بسیار خوبی را ارائه دهند.

نظرات

نظراتی که حاوی توهین است منتشر ‌نمی شوند.
لطفآ از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمائید.
توصیه می‌شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشرشده، از مثبت و منفی استفاده فرمائید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی‌یابند.
نام :
ایمیل :
نظر شما :
2+3 =